لحظه گل خلعتبری به ازبکستان

تيم ملي فوتبال ايران با ارائه‌ي يك نمايش دفاعي نيمه‌ي نخست ديدار مقابل ازبكستان را با تساوي به پايان برد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)از تاشكند، تيم ملي فوتبال ايران در نخستين ديدار از مرحله‌ي نهايي مقدماتي جام جهاني 2014 درتاشكند به مصاف ازبكستان رفت و در پايان نيمه‌ي نخست به تساوي بدون گل دست يافت.

دو تيم در دقايق ابتدايي نيمه اول به محك زدن يكديگر پرداختند. تا اين كه نكونام كاپيتان تيم ملي فوتبال ايران در دقيقه 20 بازي با دروازه‌بان ازبكستان تك به تك شد اما توپ روي پايش جفت وجور نبود و اين موقعيت از دست رفت.تا بازي همچنان بدون گل دنبال شود. ازبك‌ها نيز دو دقيقه بعد از اين موقعيت از محوطه شش قدم ايران صاحب موقعيت شدند اما مهدي رحمتي يك گل را براي ايران خريد وتوپ را با يك جهش بلند دور كرد.

در ادامه نيز در دقيقه 25 دومين موقعيت ازبكستان روي پاس اشتباه رو به عقب سيدجلال حسيني به دست آمد و مهاجم حريف با رحمتي تك به تك شد كه اين بار نيز دروازه‌بان ايران ناجي بود تا ازبكستان صاحب گل نشود. فشار ازبكستان روي دروازه ايران همچنان ادامه داشت و حريف بيشتر از ايران توپ و ميدان را در اختيار داشت.

ازبك‌ها در يك سوم پاياني نيمه چند سانتر را هم انجام دادند، اما مدافعان ايران بيشتر سرهاي اول را زدند.

در ادامه ازبكستان روي حركتي كه به نظر خطاي مهاجم آنها به نظر مي‌رسيد صاحب موقعيت شد،‌اما اين فرصت هم براي تيم ميزبان از دست رفت.

ازبكستان در دقايق پاياني روي يك توپ برگشتي به گل رسيد، اما كمك داور با بالابردن پرچم خود به دليل آفسايد گل را مردود اعلام كرد.

كي‌روش در آخرين دقايق نيمه‌ي نخست خسرو حيدري را به جاي ابراهيمي به زمين فرستاد.

Advertisements